Diamenty i brylanty w świecie 3D

W Laboratorium Mart Diamonds przenosimy wyjątkowe klejnoty do wirtualnej rzeczywistości, dzięki Sarine Loupe nasi klienci mogą podziwiać najlepsze diamenty i brylanty w świecie 3D.

Mart Diamonds jako jedyna firma w tej części Europy daje możliwość obcowania z klejnotami w wirtualnej rzeczywistości. Za pomocą urządzenia Sarine Loupe jesteśmy w stanie zaprezentować drogocenne diamenty i brylanty w świecie 3D. Połączenie tego rozwiązania z aplikacją mobilną daje możliwość wizualizacji kamieni z zupełnie nowej perspektywy.

Sarine Loupe

W kolejnej części cyklu Laboratorium  poświęconej możliwościom naszego laboratorium gemmologicznego, przedstawiamy urządzenie na miarę XXI wieku. Sarine Loupe  to zaawansowane rozwiązanie technologiczne, które pozwala przenieść diament w świat wirtualny. Jest to jedno z nielicznych urządzeń na świecie, które dostarcza wszechstronnych doznań wizualnych. Wyprodukowane przez izraelską firmę Sarine, lidera na rynku analizy diamentów naturalnych, od półtora roku wspiera nas w codziennej ocenie jakości diamentów. 

Lupa – tak w skrócie określamy urządzenie, w którego środku znajduje się zaawansowana technologicznie kamera HD z auto zoomem. Centralne miejsce tego niepozornego urządzenia wyposażone jest w uchwyt z wymiennymi podstawkami, które dostosowują się do rodzaju skanowania i szlifu diamentu. Dla zapewnienia optymalnych parametrów oceny diamentu wnętrze urządzenia pokrywają ściany z małych żarówek LED, które po uruchomieniu maszyny precyzyjnie oświetlają skanowany kamień. Dzięki kamerze tworzącej rozbudowany obraz w rozdzielczości HD, mamy możliwość zaprezentowania diamentu w kilku zaawansowanych widokach, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Analiza diamentów i brylantów w 3D

Sarine Loupe w laboratorium MART DIAMONDS w Katowicach

Diamenty w świecie 3D

  • Widok realny – tworzy precyzyjne wrażenia wizualne diamentu przedstawionego w świecie wirtualnym. Jego wygląd ogólny, odcienie, efekt brylancji (tzw. iskrzące odbicia) oraz inkluzje widoczne gołym okiem tak jak pod lupą. 
  • Widok z góry – pozwala zobrazować kamień od góry, czyli od strony tafli (w brylancie i wielu innych szlifach jest to największa górna faseta). Obracając się z lewej strony na prawą i z powrotem, kamera tworzy dynamiczny, przechylający się obraz diamentu. W połączeniu z dokładną wizją całości daje nam to poczucie oglądania kamienia z „lotu ptaka”. 
  • Widok 3D – to widok dostarczający najwięcej wrażeń. Podczas analizy możemy obracać kamień w dowolnym kierunku, przyglądając się wszystkim detalom diamentu. Możemy zobaczyć rondystę z każdej perspektywy, taflę, kolet i wszystkie fasety. Dzięki precyzyjnemu powiększeniu możemy analizować to, co Ziemia wytworzyła miliardy lat temu. 
  • Widok inskrypcji – na żywo lub w aplikacji możemy podejrzeć, jak dokładnie wygląda inskrypcja. Mamy więc pewność, że to, co znajduje się w certyfikacie diamentu, jest też na nim wygrawerowane. 
Screen diamenty z programu Sarine Loupe

Sarine Loupe pozwala tworzyć obraz 3D dla kamieni o masie od 0.18 ct do 8 ct. Dla widoku z góry nie ma górnej granicy masy i nawet największe diamenty z naszej oferty znajdą się w obiektywie kamery. 

Aplikacja MART DIAMONDS

Dzięki naszej innowacyjnej aplikacji i możliwościom technologicznym Sarine Loupe użytkownicy mają dostęp do wszystkich widoków kamieni na ekranach swoich smartfonów. Połączenie to pozwoliło na realizację nowatorskiej i unikalnej w skali światowej funkcjonalności, która wzbogaca naszą ofertę o diamenty i brylanty w świecie 3D. Aplikacja MART DIAMONDS dostępna jest na systemy IOS oraz Android (do pobrania w App Store i sklepie Google).