INSKRYPCJA LASEROWA – SPOSÓB IDENTYFIKACJI DIAMENTÓW

Bezpieczeństwo i uczciwość transakcji to w diamentowym świecie absolutna podstawa.

Każdy zaufany sprzedawca dba nie tylko o najwyższą jakość oferowanych kamieni, ale również o zapewnienie klientom maksymalnego spokoju i pewności, że ta konkretna inwestycja jest najlepszym wyborem. 99% diamentów w ofercie MART DIAMONDS, dla bezpieczeństwa i wygody kupujących, posiada zabezpieczenie w postaci laserowej inskrypcji z numerem certyfikatu na rondyście diamentu. Sprawdź, co warto wiedzieć o najdoskonalszym zabezpieczeniu identyfikacji kamieni, jakie oferuje diamentowa branża.

 

Szkiełko i oko

Blask i uroda diamentów nigdy nie powinny przesłonić zimnej kalkulacji i racjonalnego podejścia do inwestycji. Wielkość wydatku to często inwestycja na pokolenia, należy więc zapewnić sobie całkowitą pewność, że certyfikat i kupowany diament faktycznie stanowią jedność. Właśnie z tego względu firmy na całym świecie dokładają wszelkich starań, aby jak najbardziej uprościć identyfikację kamieni i uczynić ją przystępną dla każdego konsumenta. Jeśli nasze doświadczenie nie jest zbyt duże, porównanie diamentu z opisem w certyfikacie, czy potwierdzenie jego parametrów na podstawie mapki kamienia może być kłopotliwe. Do odczytania zgodności numeru certyfikatu z inskrypcją wystarczy jubilerska lupa.

 
Jak to się robi?

Usługa laserowej inskrypcji na diamencie powoli staje się standardem i wszystkie czołowe laboratoria gemmologiczne na świecie mają ją w swojej ofercie. Najczęściej oznakowanie kamienia zleca się już podczas jego certyfikacji. Zwykle inskrypcja zawiera logo laboratorium oraz unikatowy numer certyfikatu przypisanego do kamienia. Miejscem wykonania laserowego oznaczenia jest rondysta diamentu, czyli pas oddzielający koronę od podstawy.
Proces znakowania, mimo bardzo zaawansowanej technologii, jest dość prosty i szybki w wykonaniu. Za pomocą mikro-wiązki zimnego lasera nanosi się na diament wybrane oznaczenie. W zależności od laboratorium, laserowe znakowanie kamieni występuje pod różnymi nazwami – w GIA to Laser Inscription, a w IGI Laserscribe. Możemy spotkać się również z nazwą Photoscribe Laser.

Laser a diament

Laserowe oznakowanie jest procesem w pełni bezpiecznym i nienaruszającym kamienia w najmniejszych stopniu. Użycie zimnego lasera eliminuje możliwość uszkodzenia diamentu, ponieważ długość fali promienia nie przenika do wnętrza kamienia. W przeciwieństwie do standardowych laserów wykorzystywanych w przemyśle – zimne lasery nie powodują efektu wtapiania ani rozcinania kryształu. Użycie innej wiązki mogłoby uszkodzić diament nie tylko na powierzchni, ale również wewnątrz. Profesjonalna inskrypcja laserowa nie ma żadnego wpływu również na masę kamienia, jego czystość, czy barwę. Wszystkie ocenione przez laboratorium parametry pozostają bez zmian po naniesieniu oznaczenia.

Najważniejsze cechy systemu identyfikacji laserowej to:

Bezpieczeństwo – inskrypcja nie uszkadza kamienia, nie ma wpływu na czystość, barwę, ani masę diamentu
Łatwość odczytu – napis jest widoczny pod dziesięciokrotnym powiększeniem – można go zobaczyć używając jubilerskiej lupy
Gwarancja rzetelności – informacja o inskrypcji jest zawsze zawarta w certyfikacie wydawanym przez laboratorium gemmologiczne (chyba, że kamień znakowano później niż wystawiono dokumentację)
Trwałość – inskrypcja jest stała – jej usunięcie wiąże się z ponownym przeszlifowaniem, a więc i utratą masy

Laserowa inskrypcja na rondyście to najdoskonalsze zabezpieczenie identyfikacyjne diamentu, a możliwość weryfikacji i sprawdzenia zgodności kamienia z certyfikatem przy pomocy lupy to prawdziwa wygoda i spokój dla nabywcy. W MART DIAMONDS laserowe oznaczanie kamieni to standard. Prawie wszystkie nasze diamenty posiadają inskrypcję wykonaną w instytucie GIA wraz z certyfikatem. Sto procent gwarancji jakości dopełniają nasze nowe certipacki, które doskonale chronią diamenty.

Z myślą o Naszych wyjątkowych Klientach nanosimy indywidualne inskrypcję na zakupione diamenty. Jeżeli chciałbyś podarować komuś wyjątkowy prezent zapraszamy do kontaktu. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych.